Kandidát 1. Ing. Michael Canov

(nar. 10.12.1960, člen politického hnutí Starostové pro Liberecký kraj, starosta města, senátor PČR)

Od roku 1994 působím ve vedení města Chrastava, od roku 2002 jsem starostou. Nevím, jestli jsem přírodní úkaz nebo nějaký vyšinutý jedinec, ale u mne, alespoň mám takový pocit, nefunguje syndrom vyhoření. Naopak mě práce stále baví, zajímá a naplňuje. A možná s časem a věkem stále více a více.

Vím, že může kdokoli namítnout můj souběh starostování se Senátem. Samozřejmě, že to logicky způsobuje, že jsem  fyzicky na radnici méně přítomen než dříve (ovšem žádný extrém), na druhou stranu ovšem, právě přítomnost řady starostů v Senátu v uplynulém koronavirovém období při projednávání kompenzací a také při rušení superhrubé mzdy, byla nesmírně důležitá. Právě starostové v Senátu objevili záludnosti zákonů ze Sněmovny, kde zcela absentovaly kompenzace pro obce (v daňových příjmech) a následně prosadili potřebné změny. Nebýt tohoto zásahu, fatálně by spadly daňové příjmy všech obcí a jejich rozvoj (včetně Chrastavy) by se prakticky zastavil.  Proto věřím, že pokud dojde k souběhu i v následujícím období, zvládnu ho ku prospěchu Chrastavy a jejich občanů.

Velmi si vážím toho, že mě hnutí Starostové pro Liberecký kraj nominovalo jako lídra kandidátky v Chrastavě i pro komunální volby 2022.  Ale samozřejmě vím, že sám bych nemohl uspět nejen ve volbách, ale ani při následné správě města. Proto jsem velmi rád, že se nám podařilo sestavit tým 21 lidí (19 kandidátů a 2 náhradníci), zčásti současných členů zastupitelstva, zčásti nováčků, kteří dle mého názoru dokáží kvalitně pracovat v zastupitelstvu, pokud do něj budou zvolení, po celé následující volební období a kteří budou mojí oporou.

A ještě má velká osobní prosba. Prosím všechny ty, kteří si přejí, abych nadále pokračoval v práci na pozici starosty města, aby, pokud to bude jenom trochu možné, zakřížkovali nad kandidátkou Starostů pro Liberecký kraj jeden velký křížek. Volební matematika je totiž neúprosná. Právě tím jedním velkým křížkem nad kandidátkou Starostů pro Liberecký kraj získáme maximum 19 volebních hlasů pro naši volební stranu. A jen maximum volebních hlasů nám může přinést maximum mandátů, které budou rozhodující při volbách starosty, místostarosty a členů rady města.

Starostové pro Liberecký kraj v Chrastavě jdou do komunálních voleb s komplexním, náročným, ale zároveň realistickým programem.  To, zda bude moci být realizován, však záleží již výhradně na vás na voličích.