Ing. Markéta Sochorová

(nar. 02.11.1969, bez politické příslušnosti, vedoucí učitelka střední odborné školy)

Jmenuji se Markéta Sochorová a již víc než polovinu svého života bydlím v Chrastavě. Jsem 28 let vdaná a s manželem Martinem máme dva syny – Jakuba ( 27) a Adama ( 23). Celý svůj, téměř třicetiletý, profesní život se věnuji výchově a vzdělávání dětí, zejm. těch se specifickými vzdělávacími potřebami. 17 let jsem pracovala ve zdejším Výchovném ústavu, posledních 6 let jako jeho ředitelka. Byla to práce psychicky hodně náročná, ale zajímavá a myslím i smysluplná. Po změnách ve směřování výchovného systému, který v zařízení v roce 2016 nastolila Veřejná ochránkyně práv spolu s MŠMT, se kterým jsem se nemohla ztotožnit a smysl práce se mi vytratil, jsem odtud musela odejít a v současné době pracuji s dětmi autistickými, s mentálním postižením i kombinovanými vadami v Obchodní a Praktické škole při SOŠ v Liberci.

Momentálně jsem v životní fázi, kdy si můžu užívat dosyta svých koníčků, protože kluci už nám odrostli. Mám ráda svoji zahradu a zvířata, především psy, které mám momentálně doma 3 a se kterými se věnuji výstavám a různým psím sportům – agility, sportovní kynologii, canecrossu, ale i obyčejné turistice. Ale ani jiné druhy zimních i letních sportů mi nejsou cizí.

Před dvěma lety jsem vnímala velikou podporu mých spoluobčanů, nyní jsem dostala příležitost jim to alespoň částečně vrátit, proto bych část svého volného času ráda věnovala práci pro naše město jako jeho zastupitelka.

 

Kandidátka 14. Ing. Markéta Sochorová