Ing. Michael Canov

(nar. 10.12.1960, člen politického hnutí Starostové pro Liberecký kraj, starosta města, senátor PČR)

Řízení města je práce nejen zodpovědná a náročná, ale i nesmírně vzrušující a přinášející radost. Radost tehdy, když se podaří konečně získat po letech marných žádostí dotaci na potřebnou investiční akci, radost, když se podaří vybudovat nové hřiště či zrekonstruovat sportovní halu, radost, když město vyjde vítězně v konkurenci dalších měst v hodnocení opravených komunikací, radost, když se podaří včas uklidit sníh, či radost, když se podaří bleskově odstranit oprávněnou stížnost z řad občanů.

Avšak co bylo to bylo, je třeba se stále dívat vpřed. Je pro mě velkou ctí, že mě opětovně Starostové pro Liberecký kraj nominovali do volebního klání jako kandidáta na starostu města. Mám nadále obrovskou chuť do práce a zájem účastnit se na řízení města i v příštím volebním období. Nic na tom nemění ani fakt, že jsem též senátorem. Naopak, práce senátora a starosty se navzájem až neuvěřitelně doplňuje. V Senátu se pracuje na zákonech a legislativě obecně, na městě se aplikují tyto zákony v praxi. Pravda, vyžaduje tento dvojboj o to vyšší nasazení, ale to mě nevadí, naopak mě to baví. A řízení města je práce nejen zodpovědná a náročná, ale i nesmírně vzrušující a přinášející radost a především viditelné výsledky. Vím však, že sám nic nezmůžu. A proto jsem velmi rád, že spolu se mnou na kandidátce Starostové pro Liberecký kraj kandiduje řada opravdových osobností, a především schopných lidí. Pokud uspějeme, čeká nás plnění velmi náročného volebního programu. Již nyní mohu slíbit, že my všichni, kteří budeme zvoleni, učiníme pro realizaci tohoto programu maximum.

A ještě má velká osobní prosba. Prosím všechny ty, kteří si přejí, abych nadále pokračoval v práci na pozici starosty města, aby pokud to bude jenom trochu možné, zakřížkovali nad kandidátkou Starostů pro Liberecký kraj jeden velký křížek. Volební matematika je totiž neúprosná. Právě tím jedním velkým křížkem nad kandidátkou Starostů pro Liberecký kraj získáme maximum 19 volebních hlasů pro naši volební stranu. A jen maximum volebních hlasů nám může přinést maximum mandátů, které budou rozhodující při volbách starosty, místostarosty a členů rady města.

Kandidát 1. Ing. Michael Canov